Czy dbanie o zęby jest przereklamowane

toothbrush-571741_1280Piękny uśmiech, zadbane zęby – taki wizerunek wyłania się z reklam, z mediów. W jaki sposób go uzyskać, czy to tylko kwestia estetyki? Na pewno nie jest to tylko kwestia estetyki. Trzeba odpowiednio dbać o zęby, co oznacza utrzymanie ich w zdrowiu, przede wszystkim dbanie o to, by się nie psuły, by mieć świeży oddech, eliminować płytkę nazębną, która jest przyczyną przebarwień, ale też pojawią się kamienia nazębnego, co już może prowadzić chociażby do poważnych chorób dziąseł. Dlatego jak najbardziej trzeba dobrze wybrać takie warunki, by dbać o stan uzębienia, nie tylko pod względem estetyki i wyglądu, choć oczywiście także jest to ważne. Ważne są także jednak i inne czynniki, na które zawsz trzeba warto w związku z tym zwracać uwagę. Będą to takie czynniki, które przesądzają o estetyce zębów, ale i o ich zdrowiu. Dlatego na przykład niewskazane są niektóre metody wybielania.

Dbanie o stan zębów, o ich zdrowie, jest ważniejsze, niż doprowadzenie do ich nieskazitelnie białego koloru. Nieodpowiednio przeprowadzone procesy wybielania mogą osłabić płytkę nazębną, co w konsekwencji może prowadzić do wielu poważnych chorób i do ogólnego osłabienia stanu zębów, do narażenia ich na pojawianie się poważniejszych schorzeń. Dlatego w tym przypadku jednak do estetyki, do tego, by zęby były nieskazitelnie białe, jest ważniejsze ich zdrowie, mądre i odpowiednio przeprowadzone wybielenie polega na tym, że usuwa się przebarwienia, osad, w związku z tym zęby odzyskują swój naturalny kolor.

Nie zawsze jest to kolor biały. Jeśli ktoś ma z natury dość żółtawe zęby i przeszkadza mu ten fakt, to musi już wydać sporo na profesjonalny zabieg wybielana, przeprowadzony w renomowanym zakładzie dentystycznym lub musi sobie zafundować nowe zęby. Nie ma co zaś na własną rękę wypróbować różnych metod wybielania, np. kwasami czy innymi rzeczami. Tutaj można by sobie niestety poważnie zaszkodzić. Białe zęby, bez przebarwień – to marzenie. By tego dokonać, trzeba przede wszystkim prawidłowo, regularnie i długo je szczotkować.

Stosowanie past wybielających nie zawsze ma sens. Generalnie to nie chodzi o to, co zawarte jest w takiej paście, raczej chodzi o to, w jaki sposób się szczotkuje zęby. Tutaj więc nie rodzaj pasty odgrywa taką ważną rolę, a to, w jaki sposób się przykładamy do szczotkowania. W wyniku prawidłowego, odpowiednio przeprowadzonego szczotkowania, po prostu ten osad nazębny, z przestrzeni między zębowej jest usuwany. Dlatego płytka nazębna jest dokładnie czyszczona, pozbawiana jest przebarwień i zabrudzeń. Trzeba więc dobrze przyłożyć się do tego by taka płytkę nazębną usuwać, by ten osad był regularnie usuwany z zębów. Wtedy wygadają one lepiej, są bielsze, wygadają na ładniejsze, jaśniejsze, nie mają tych przebarwień, charakterystycznych dla niedokładnie szorowanych zębów, płytka nazębna może prowadzić nie tylko do pogorszenia wyglądu, ale i stanu zębów. Trzeba ją więc i z tego ważnego względu dobrze usuwać, by mogła być odpowiednio eliminowana z powierzchni zębów.

Related Post


Podziel się artykułem

Ostatnie artykuły

Zostaw odpowiedź

You must be Logged in to post comment.

© 2017 Dental Kit. Wszystkie prawa zastrzeżone.