Leczenie zębów bez bólu i strachu jest możliwe

Co najczęściej odstrasza ludzi od regularnych wizyt u dentysty? Odpowiedź jest krótka – strach przed bólem. Jednak obecne gabinety stomatologiczne oferują bezbolesne leczenie zębów. Dzięki temu nawet najbardziej strachliwe osoby powinny zdecydować się i rozpocząć leczenie zębów. Bo piękny i zdrowy uśmiech świadczy dobrze o nas.

Dziś bezbolesne leczenie zębów stało się standardem. Gabinety oferują przeróżne metody, byle tylko pacjent nie cierpiał. Szczególnie ważne jest bezbolesne leczenie zębów u dzieci. Brak traumy w młodym wieku spowoduje, że pacjent chętnie dba o zęby i bez strachu pojawia się dwa razy w roku u stomatologa.

Jakie metody stosowane są, aby leczenie zębów nie bolało? Powszechnie stosuje się miejscowe znieczulenia. Tu jednak pojawia się strach przed strzykawką, bo przecież środek znieczulający należy wstrzyknąć w dziąsło. Wymyślono jednak dość skuteczną metodę. Aby bezbolesne leczenie zębów było rzeczywiście bezbolesne, zanim nastąpi ukłucie igłą stosuje się specjalne żele znieczulające. Wystarczy kilka minut, aby nie poczuć ukłucia igłą. Stosuje się też bardzo cienkie igły, których prawie nie czuć.  Inny, bardzo ciekawym rozwiązaniem jest specjalne urządzenie sterowane komputerowo, które podaje leki znieczulające.

Bezbolesne leczenie zębów przy pomocy miejscowego znieczulenia to tylko jedna z metod. Coraz częściej w gabinetach dentystycznych wykorzystuje się podtlenek azotu, zwanym często gazem rozweselającym. Oprócz rozweselania podtlenek uspokaja, rozluźnia, działa lekko halucynogenni oraz przeciwbólowo.

Bezbolesne leczenie zębów też nowe leki uspokajające, które można podawać doustnie lub dożylnie. Coraz częściej dentysta współpracuje z anestezjologiem, który najlepiej doradzi, jaki sposób znieczulenia wybrać. W szczególnych przypadkach stosuje się nawet narkozę.

Pojawiły się bardzo nowoczesne leki, które zapewniają nie tylko bezbolesne leczenie zębów, ale też są stosunkowo bezpieczne i można je  bezpiecznie stosować u kobiet w ciąży, karmiących, a także u dzieci. Nowe leki wywołują też mniej skutków ubocznych i są zdecydowanie lepiej tolerowane przez organizm. Przez cały czas są prowadzone badania nad kolejnymi substancjami, które będzie można wykorzystać, aby leczenie zębów było bezbolesne.

Oprócz rozmaitych znieczuleń, bezbolesne leczenie zębów osiąga się także stosując nowoczesne sposoby leczenia. Do oczyszczania zębów z próchnicy, czyli borowania stosowane są szybkoobrotowe wiertła chłodzone wodą, które nie sprawiają tyle bólu, co urządzenia stosowane kiedyś. Przy niewielkich ubytkach stosowane są także metody czyszczenia za pomocą strumienia wody czy promienia lasera. To wszystko sprawia, że bezbolesne leczenie zębów w gabinetach stomatologicznych stało się już faktem. Mimo to, wciąż duża grupa ludzi boi się dentysty i nie pojawia się w gabinecie, aż przychodzi moment, że ząb trzeba ostatecznie wyrwać.  Wtedy dopiero przekonują się na własnej skórze, że leczenie zębów nie boli i można było ocalić ząb.

Related Post


Podziel się artykułem

Ostatnie artykuły

© 2018 Dental Kit. Wszystkie prawa zastrzeżone.