Kto jest najlepszym dentystą?

Jeżeli idziemy do dentysty to szukamy takiego, który będzie naprawdę dobry w swoim fachu. Jego umiejętności gwarantują nam nie tylko zdrowie, ale przede wszystkim – mniejsze cierpienie podczas wykonywania samego zabiegu. Dentysta roku to konkurs organizowany co roku przez PortalDentystyczny.pl. Patrząc na jego laureatów możemy z łatwością podjąć decyzje o zmianie dotychczasowego lekarza.

Celem konkursu Dentysta roku jest wyłonienie takich stomatologów, którzy zasługują na miano najlepszych w Polsce. W konkursie określone jest województwo i miasto, z którego pochodzi dany specjalista. Podczas samego rankingu bierze się pod uwagę to, jak bardzo ta osoba ceniona jest przez pacjentów za umiejętności zawodowe, profesjonalizm, a także indywidualne podejście do każdego pacjenta. Sama akcja ma na celu pokazać mieszkańcom całego kraju, którym dentystom można powierzyć opiekę nad swoją jamą ustną i mieć do niego pełne zaufanie.

Co jest zaskakujące, dentysta roku wzbudził naprawdę spore zainteresowanie wśród pacjentów. Organizatorzy byli nawet zaskoczeni tym, jak wielką popularnością cieszył się konkurs. Aż 900 lekarzy z całej Polski zostało zgłoszonych do udziału w konkursie, ich profile dostępne były na portalu ww.dentysta roku.ol. Oddano aż 21 tysięcy głosów! Bywało, że w przeciągu jednego dnia było aż kilka tysięcy odsłon strony. To tylko pokazuje, jak ogromna jest potrzeba znalezienia dobrego dentysty. W końcu to właśnie wizyta w jego gabinecie należy do najbardziej budzących emocje (niestety przede wszystkim negatywnych), a jednocześnie każdy z nas musi się tam od czasu do czasu pokazać.

Ludzie intensywnie szukają dobrych specjalistów. Dlaczego? Zgodnie z najnowszymi badaniami, to właśnie próchnica zębów jako choroba zakaźna jest najbardziej rozpowszechniona. Występuje u 97% całej ludzkiej populacji, przy czym dotyczy osób tak naprawdę w każdym przedziale wiekowym. Ludzie z jednej strony mają naprawdę dużą świadomość na temat tego, w jaki sposób doprowadza się do wystąpienia próchnicy, jednakże nadal ta choroba ma status ogólnocywilizacyjnej. Czy potrzebujemy kogoś o mianie dentysta roku, by sobie z nią poradzić? Jak się okazuje – absolutnie nie. Wystarczy regularnie dbać o dobrą kondycję swoich zębów, starać się używać past o wysokiej jakości i regularnie chodzić na badania profilaktyczne, by utrzymać zęby w naprawdę dobrym stanie.

Dentysta roku to naprawdę spore wyróżnienie. Z jednej strony w opinii publicznej stomatologia to specjalizacja prosta i niezbyt obciążająca. Sam stomatolog może być kreowany różnie – zupełnie inaczej wygląda w mediach, a inaczej przedstawia się krążąca o nim opinia publiczna. Zgodnie z pewnymi wynikami badań, praca stomatologa może być mocno obciążająca psychicznie. Dentysta roku powinien być zatem nie tylko osobą profesjonalną i kompetentną, ale także cechującą się prawdziwą siła charakteru. Liczy się psychiczna wytrzymałość, cierpliwość oraz empatia względem pacjenta, który jest niezwykle zestresowany w czasie całej wizyty.

Related Post


Podziel się artykułem

Ostatnie artykuły

© 2018 Dental Kit. Wszystkie prawa zastrzeżone.