Paraliżujący strach przed stomatologiem

medical-doctor-1314903-mProblemy z zębami dotyczą każdego z nas. Niewiele jest osób, które mogą poszczycić się uśmiechem rodem z Hollywood, nie odwiedzając przy tym stomatologa. Próchnica, krzywy zgryz czy kamień nazębny są znakiem naszych czasów i uznawane są często za choroby cywilizacyjne. Niestety wiele osób panicznie boi się wizyty u stomatologa i przez to zaniedbują swój uśmiech. Niekiedy po wieloletnich zaniedbaniach, jedynym rozwiązaniem jest wyrwanie części zębów. Można temu zapobiec regularnie odwiedzając dentystę. Nie jest wskazane czekanie, aż do gabinetu zaprowadzi nas niesamowity ból zębów. Lepiej chodzić na kontrole regularnie, stosować się do wytycznych lekarza stomatologii.
Wiele osób jednak mimo tego, że zdają sobie sprawę jak ważne są wizyty u dentysty, odwlekają wizytę w nieskończoność, aż problemy z jamą ustną staną się na tyle poważne, że uniemożliwią normalne funkcjonowanie.
Żeby oswoić strach przed wizytą u stomatologa należy zastosować kilka metod, które mogą okazać się pomocne w przezwyciężeniu leku. Przede wszystkim trzeba na spokojnie uświadomić sobie, że u lekarza stomatologii nie czeka na pacjenta nic złego. Warto w tym celu udać się do gabinetu, żeby umówić wizytę. Rozejrzeć się, zamienić kilka zdań z lekarzem, pozwoli to zaufać stomatologowi i ułatwi oddanie się w jego ręce.
Nie warto myśleć wiele razy o tym, co w gabinecie nasz czeka, bo to tylko potęguje strach. Trzeba powiedzieć sobie i w to uwierzyć, że w gabinecie nic złego się nie stanie, że miliony osób chodzą do dentystów, a z ich gabinetów wychodzą bardzo zadowolone.
Niewiele jest przypadków, gdy dentysta zrobi pacjentowi krzywdę, więc można założyć, że i nas nie spotka tam żadna krzywda.
Stomatologia jest obecnie na bardzo wysokim poziomie, cały czas rozwija się. Dostępne sa różne metody zabiegowe, które mają na celu zapewnienie pacjentowi spokoju i bezbolesnego przeprowadzenia zabiegu. Można poprosić stomatologa, żeby podał nam środek znieczulający, który sprawi, że przeprowadzany zabieg będzie bezbolesny. Dla mniej odpornych na ból dostępne jest tzw. znieczulenie od znieczulenia, które polega na tym, że stomatolog zanim zastosuje znieczulenie w zastrzyku, posmaruje miejsce wkłucia specjalna maścią znieczulająca, która sprawi, że pacjent nie poczuje nawet ukłucia.
Przerażające dotychczas wiertło zostaje coraz częściej zastępowane laserem. Stomatolog za pomocą lasera usuwa próchnicę i czyści ubytek przez zapląbowaniem, tak jak kiedyś robił to za pomocą wiertła. Metoda laserowa jest zupełnie bezbolesna, pacjent odczuwa tylko przyjemne ciepło.
Medycyna w dziedzinie stomatologii jest tak bardzo rozwinięta, że z uśmiechem można zrobić niemal wszystko. W dzisiejszych czasach, kiedy wygląd odgrywa bardzo znaczącą rolę, również wygląd uśmiechu jest bardzo ważny. Nie ma sensu zaniedbywać zębów tylko z powodu wymyślonego strachu. Stomatolog, jak każdy lekarz jest po to, by pomagać pacjentom, również w przezwyciężaniu swoich lęków. Dlatego jeśli nie chodzisz do dentysty tylko z powodu paraliżującego strachu, to zastanów się nad tym głęboko. Nie warto poświęcać swojej atrakcyjności dla wymyślonych strachów. A dentysta nie taki straszny jak go malują.

Related Post


Podziel się artykułem

Ostatnie artykuły

© 2018 Dental Kit. Wszystkie prawa zastrzeżone.