W trosce o atrakcyjne uzębienie

Zdrowe i piękne zęby sprawiają, że nie czujemy skrępowania w momencie szerokich uśmiechów. Możemy swobodnie rozmawiać z innymi ludźmi, bez obaw, że odkryją oni mankamenty naszego uzębienia. Niestety, nie każdy może pochwalić się pięknymi zębami, co jest zależne od wielu czynników. Niektórzy borykają się z licznymi ubytkami, inny z kolei narzekają na żółty kolor uzębienia. Niezależnie od przyczyny naszych problemów, w dzisiejszych czasach znajdziemy wiele rozwiązań, aby zapewnić sobie naprawdę atrakcyjny, piękny uśmiech.

W przypadku braków w uzębieniu musimy liczyć się ze znacznymi kosztami, jeśli chcemy zastąpić je sztucznymi protezami. Najtańsze są w tym zakresie wyjmowane szkieleciki, które są dostosowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Z ich pomocą można jednocześnie wypełnić wiele ubytków. Warto nadmienić, że noszenie szkielecików jest bardzo komfortowe i na pewno pod tym względem nie powinno nikomu sprawiać problemów. Należy jednak pamiętać o tym, aby zawsze utrzymywać je w odpowiedniej higienie. W tym celu kluczowe jest stosowanie specjalnych preparatów do czyszczenia protez oraz innych wyjmowanych elementów sztucznego uzębienia. Jeśli jednak chcemy zdecydować się na stałe wypełnienie braków, na przykład w postaci koronek, musimy liczyć się z większymi wydatkami. Mogą to być ceny rzędu kilku tysięcy złotych, co dla wielu osób byłoby za dużym wydatkiem. Konkretne cennik znajdziemy na stronach wybranych gabinetów stomatologicznych, dzięki czemu będziemy mogli szybko zorientować się w potencjalnych wydatkach, w zależności od naszych oczekiwań.

Jeśli naszym problemem są widocznie żółte lub szare zęby, powinniśmy zdecydować się na usługę wybielania szkliwa. Jest on dostępna w większości gabinetów, a obecnie ceny tego typu usług są całkiem przystępne. Oczywiście wszystko jest zależne między innymi od metody, na którą się zdecydujemy – nie wszystkie bowiem będą tak samo skuteczne. Co za tym idzie, nie możemy podejmować zbyt pochopnej decyzji, jeśli nie będziemy mieć gwarancji, że efekt spełni nasze oczekiwania. Jeżeli jednak nasze szkliwo nie jest widocznie żółte, możemy sięgnąć po pasty do zębów o właściwościach wybielających. Najlepiej postawić na preparaty pochodzące od renomowanych producentów, bo dzięki temu będziemy mieć gwarancję, że będą one bezpieczne dla naszego zdrowia. Oczywiście w przypadku tego typu past możemy mówić o optycznym wybieleniu, które opiera się głównie na efekcie odbijania światła. W niektórych przypadkach okaże się to jednak zupełnie wystarczające rozwiązanie.

W dobie naszych czasów atrakcyjne uzębienie możemy uzyskać na wiele sposobów, w zależności od specyfiki naszych zębów. Zanim jednak podejmiemy konkretną decyzję, warto skonsultować się ze stomatologiem. Specjalista na pewno szybko oceni, co w naszym przypadku okazałoby się wyjątkowo skuteczne. Czasami radykalne metody wybielania nie są koniecznie, jeśli nasze szkliwo w rzeczywistości jest w dość dobrej kondycji. W kwestii estetycznej warto zastanowić się także nad prostym zgryzem.

Related Post


Podziel się artykułem

Ostatnie artykuły

© 2017 Dental Kit. Wszystkie prawa zastrzeżone.