Wybielanie zębów metodą na filmowy uśmiech

Piękny uśmiech i śnieżnobiałe zęby… Tak chciałby wyglądać każdy. Przy obecnych technikach stosowanych w stomatologii to marzenie staje się realne. Receptą na idealną biel jest wybielanie zębów.

Nasze żeby są z reguły dalekie od ideału, jaki prezentują gwiazdy kina i telewizji. Z reguły nasz tryb życia powoduje, że są one zażółcone i mają przebarwienia. Często picie kawy, herbaty, palenie papierosów, zażywanie niektórych leków powoduje, że uzębienie wygląda coraz gorzej. Wybielanie zębów może przywrócić nam wspaniały uśmiech, a nawet spowoduje, że będzie on piękniejszy.

O czym należy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na wybielanie zębów? Przede wszystkim zęby muszą być zdrowe lub wyleczone oraz oczyszczone z kamienia i osadów. Na wybielanie zębów nie powinny się decydować kobiety w ciąży oraz te karmiące piersią. Przeciwwskazaniem jest wiek poniżej 18 lat.

Rozpoczynamy wybielanie zębów. Możemy to zrobić sposobem domowym lub poprosić o odpowiednią usługę stomatologa. Najpopularniejsze sposoby, jakie można stosować, aby zęby uzyskały śnieżną biel to:

– specjalne wybielające pasty do zębów

– paski nasączone wybielającym żelem

– wybielacz w sztyfcie

– żele wybielające

– nakładki z substancją wybielającą.

Wybierając którąś z powyższych metod trzeba pamiętać, że domowe wybielanie zębów będzie skuteczne, jeśli będziemy je stosować przez dłuższy czas, a przebarwienia nie były zbyt intensywne. Inaczej takie własnoręczne wybielanie zębów niewiele da.

Jeśli nasze zęby są mocno zaniedbane lub chcemy szybciej mieć wspaniały uśmiech, to trzeba zwrócić się do stomatologa. Lekarz zaproponuje nam różne metody, dzięki którym wybielanie zębów będzie szybkie i skuteczne. Bardzo popularne są nakładki z żelem. W przeciwieństwie do kupowanych, nakładki są robione dla każdej osoby indywidualnie, przez co są idealnie dopasowane. Rozjaśnianie trwa  około 2 tygodni.

Szybką metodą jest wybielanie zębów przy pomocy naświetlania specjalną lampą polimeryzacyjną. Zanim jednak stomatolog rozpocznie naświetlanie, pokrywa zęby substancją rozjaśniającą. W tym przypadku wystarczyć może już jeden zabieg, choć jeśli zęby są mocno żółte, potrzeba ich kilka.

Bardzo nowoczesną metodą jest wybielanie zębów laserem. Polega ona na pokryciu zębów specjalną substancją i naświetleniu promieniem lasera. Ten bardzo skuteczny zabieg jest niestety dość drogi i może kosztować nawet ponad 2 tys. zł.

Stomatolog może wybielić także martwe zęby, po leczeniu kanałowym. Takie wybielanie zębów jest dość skomplikowane i wymaga co najmniej kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Ząb jest ponownie czyszczony, a do środka jest wkładana specjalna substancja wybielająca.

Zrobiliśmy już wybielanie zębów. O czym należy pamiętać, aby na dłużej zachować piękny uśmiech? Podstawą jest staranne mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie. Dobrze jest stosować dodatkowo specjalną pastę wybielającą. Wybielanie zębów może spowodować nadwrażliwość zębów przez kilka dni po zabiegu. Stomatolodzy polecają wówczas specjalne pasty, które obniżają wrażliwość.

Related Post


Podziel się artykułem

Ostatnie artykuły

© 2018 Dental Kit. Wszystkie prawa zastrzeżone.